Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com

Svjetlost Online Portal posvećen je razvoju svijesti i cjelovitom pristupu življenju.
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici

Go down 
+34
hemarikon
Pinki
nikadkraja
oggy
Svjetlonoša
skit
elvira
SunGazing
Coco_Lu
NaNi
Iskra 2007
danielatolic
stela
Bratic
grimalda
vilazd
armistič
david
alenzenzo
Greens
XYZ
Beralios
r8
yak
pasija
cybermikans@yahoo.com
shamman
geronimo
zole052
leoserp
Helios
Admin
Nitko
Apsolut
38 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet lip 26, 2009 9:52 am

XYZ je napisao/la:
Hvala r8 !
Hvala Majkane !

PS: Šta je to dlanovanje?

lol

postao sam majka

Very Happy

bas su cudni neki ovi benefiti sungazinga lol!
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:15 am

cybermikans@yahoo.com je napisao/la:
XYZ je napisao/la:
Hvala r8 !
Hvala Majkane !

PS: Šta je to dlanovanje?

lol

postao sam majka

Very Happy

bas su cudni neki ovi benefiti sungazinga lol!
Na što mislš Mikane? Molim te pojasni, ako se odnosi na mene.
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet lip 26, 2009 10:43 am

XYZ je napisao/la:
cybermikans@yahoo.com je napisao/la:
XYZ je napisao/la:
Hvala r8 !
Hvala Majkane !

PS: Šta je to dlanovanje?

lol

postao sam majka

Very Happy

bas su cudni neki ovi benefiti sungazinga lol!
Na što mislš Mikane? Molim te pojasni, ako se odnosi na mene.

Pa napisao si Majka- ne pa se zezam kao i uvek lol!
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:24 am

[quote="cybermikans@yahoo.com"][quote="XYZ"][quote="cybermikans@yahoo.com"][quote="XYZ"]Hvala r8 !
Hvala [b]Majkane[/b] !

PS: Šta je to dlanovanje?[/quote]

lol

postao sam majka

Very Happy

bas su cudni neki ovi benefiti sungazinga lol![/quote]
Na što mislš Mikane? Molim te pojasni, ako se odnosi na mene.[/quote]

Pa napisao si Majka- ne pa se zezam kao i uvek lol![/quote]

Ajme, oprosti Mikane !
Nije bilo namjerno.
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:30 am

XYZ je napisao/la:
cybermikans@yahoo.com je napisao/la:
XYZ je napisao/la:
cybermikans@yahoo.com je napisao/la:
XYZ je napisao/la:
Hvala r8 !
Hvala Majkane !

PS: Šta je to dlanovanje?

lol

postao sam majka

Very Happy

bas su cudni neki ovi benefiti sungazinga lol!
Na što mislš Mikane? Molim te pojasni, ako se odnosi na mene.

Pa napisao si Majka- ne pa se zezam kao i uvek lol!

Ajme, oprosti Mikane !
Nije bilo namjerno.

Ma znam!!! A Mikan je to iskoristio za zezanje Very Happy kao i uvek cheers

Brate, uzivaj u trenutku i opusti se... zezaj se, budi nasmejan i vedar. I naravno sve okreci na salu i zezanje

sunny sunny sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimesub lip 27, 2009 12:11 am

112. dan (jutro) 25. dan 2009. god.
18 minuta i 50 sekundi. Osecam se fantasticno nista ne jedem, samo zivim od energije sunca, vode koja je bila na suncu ceo dan i malo caja

113. dan (vece) 26. jun 2009. god.
19 minuta tacno! Uradjen sungazing u blizini okolnih zgrada, bos na zemlji. Moram naglasiti kada sam radio svoj sungazing da su me neki ljudi bas jako cudno gledali, ali nije me bilo puno briga za njih. Eh, sad da sam imao nasu novu sungazing majicu (o tome mozete naci na home page naseg sajta) ljudi bi mnogo bolje shvatili o cemu se radi i verovatno me ne bi gledali tako dugo sa cudjenjem. Ali posto sam odlucio da se posadim na to mesto za jutarnji i vecernji sungazing, bolje im je da se naviknu sto pre. LOL E, sad mnogo ce mi biti jace i bolje kada mi od nedelje stigne sungazing majica. Jedva cekam!!!! Dakle... osecam se super i savrseno i dalje zivim samo od energije sunca i vode koja je bila na suncu ceo dan sa malo caja na dan. Nikakvu hranu, voce niti povrce ne uzimam jel nemam zelje niti potrebe za tim.

Very Happy sunny sunny sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
r8




Broj postova : 16
Join date : 20.03.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimesub lip 27, 2009 2:00 pm

XYZ je napisao/la:
Hvala r8 !
Hvala Majkane !

PS: Šta je to dlanovanje?


to ti je ono što ionako radiš nakon gledanja u sunce, tj. prekriješ oči dlanovima.
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimesub lip 27, 2009 11:41 pm

114. dan (jutro) 27. jun 2009. god.

19 minuta i 10 sekundi. Ekstra dobar sungazing (sunčarenje) uradjeno u blizini kuce na zemlji, potpuno bos. Danas nije bilo ljudi tako da sam na miru mogao u potpunoj koncentraciji da uradim svoj sungazing. Osecaj je bio mnogo jaci kada sam stajao bos na zemlji, osetio sam energiju iz svemira, unutar sebe i energiju zemlje na kojoj stojim. Danas takodje nista nisam jeo samo jutarnje sunce, solarne vode i malo caja. Zelim ovde da budem jasan, mogu da pojedem sta god pozelim i to u jako malim kolicina, ali ja to NE ZELIM jel hocu u potpunosti da zavisim od energije sunca i svemira. To je moj izbor.

Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
vilazd




Broj postova : 2
Join date : 28.06.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: predavanje Hire Ratana Maneka u Zadru   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimened lip 28, 2009 10:10 pm

Koristim priliku najaviti

predavanje Hire Ratana Maneka
U organizaciji Centra Tara u Zadru

04. 07.2009. (subota) u 20,30 u zgradi Saveza samostalnih sindikata Hrvatske(Povjereništvo zadarske županije)

F. Bianchija 2 ZADAR (dvorana u prizemlju)

HIRA RATAN MANEK,
najpoznatiji "solarni" yogi na svijetu održat će

predavanje o SOLARNOJ YOGI

Zgrada se nalazi na Poluotoku, pored carine

Cijena ulaznice je 15 kn
nije potrebna prethodna rezervacija

info na 091 594 6894
www.centartara.com
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 11:33 am

115. dan (jutro) 28. jun 2009. god.
19 minuta i 20 sekundi. Uradjen sungazing i osecam se fenomenalno ceo dan, samo uz energiju sunca, malo vode i caja

116. dan (vece) 29. jun 2009. god.
19 minuta i 30 sekundi. Predivno crvenkasto sunce. Zaista ovaj sungazing mi je bio toliko snazan da ce mi biti i ostati kao jedan od najjacih utisaka ikada. Osecam takvu snagu u rukama da bih mogao bez problema da savijem najjacu gvozdenu sipku iako ne jedem nista vec poduze vreme. Dakle, uzivam na energiji sunca, malo vode i caja i dalje!

Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimesri srp 01, 2009 7:54 pm

117. dan (jutro) 30. jun 2009. god.
19 minuta i 40 sekundi. Predivan sunagzing uradjen na zemlji u blizini zgrade. Svaki sungazing i svaki dan je ne ponovljiv dozivljaj, sto god duze napredujem u sungazingu to je sve bolje i bolje... nekako uvek nesto novo ni jedan dozivljaj nije isti, ni jedan dan nije isti svaki momenat gledanja u sunce je neponovljiv. I tako... i dalje sam bez hrane, nemam potrebu da jedem bilo sta (a mogu sta pozelim samo da hocu), no moja odluka je za sada da ne jedem kako bi kosmicka energija mogla da tece kroz moje telo ne ometano. Samo sam na suncu, solarnoj vodi koja je bila na suncu svo vreme, i malo caja na dan.

Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet srp 03, 2009 8:14 am

118. dan (vece) 01. jul 2009. god.
19 minuta i 50 sekundi. Na tremu prema zapadu, ekstra sungazing i bas mi je posebno prijalo biti u zagrljaju sunca i u isto vreme kusati ga. Kako je divan osecaj raditi siguran sungazing i uzivati u tome. I danas sam na suncu, suncanoj vodi i malo caja.

119. dan (jutro) 02. jul 2009. god.
20 minuta tacno! Ekstra sunagzing uradjen sa prozora koji gleda na istocnu stranu, osetio sam kako se punim energijom, kako mi telo vibrira na visim frekvencijama, kako se nesto novo stvara i desava u meni. Energija svemira me celog prozima, uzivam u osecaju... Kada sam drzao zatvorene oci posle sungazinga video sam opet onu svetlo plavu kruznicu i hteo sam da upravljam njome mislima, ali danas nisam uspeo u tome... kada sam joj naredio da postane ljubicasta, ona je postala zelena, kada sam joj naredio da se vrti u smeru kazaljki na satu, ona se vrtela u suprotnom pravcu. To je znak da moram jos da poradim na sebi. I dalje sam samo na energiji sunca i svemira, solarnoj vodi i malo caja i kakaa na dan.

Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Nitko




Broj postova : 18
Join date : 28.12.2008

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet srp 03, 2009 11:58 am

-


Zadnja promjena: Nitko; sub srp 04, 2009 9:55 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:00 pm

Mario je napisao/la:
Otkazano predavanje u Beogradu? Čuo sam da je predavanje otkazano, da li netko zna više o tome???

NIJE!!!! PREDAVANJE NISMO OTKAZALI! POSTO GA JA ORGANIZUJEM, AKO SE TAKO NESTO I DESI JAVICU VAM PRVI!

Nista se ne brinite i prave informacije mozete cuti samo od mene jel se i ja cujem sa Hirom neprestalno!!!
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Nitko




Broj postova : 18
Join date : 28.12.2008

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:09 pm

-


Zadnja promjena: Nitko; sub srp 04, 2009 9:56 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:15 pm

Mario je napisao/la:
Govorim to iz razloga pošto sam ja organizator za Zagreb, a njegova glavna kordinatorica Vesna mi je danas javila da je navodno predavanje u Beogradu otkazano te da bi se umjesto toga trebalo održati još jedno u Zagrebu. Stoga sam sada zbunjen jer ne znam što se događa??? To je problem jer 7.7 je on u Osijeku i iz Osijeka bi trebao za Novi Sad, ali ako je tamo otkazano onda ide ponovno za Zagreb..

Opet kazem da nista nije jos otkazano!!! Jeste da imamo problema sa njegovom vizom ali se nadamo da ce dobiti Srpsku vizu u toku dana ili u ponedeljak jel ima sengensku.... sa sengenskom vizom, dobija Srpsku za dan- dva! Tako da cekam informaciju od Hire i poslali smo garantno pismo u Srpsku ambasadu u Hrvatsku jutros.

Ps. Hira nam je kasno javio da nema Srpsku vizu jel Srbija je kao zemlja neverovatnih mogucnosti (jedinstvena na svetu) te ne podleze pod podrucije sengena. (to sam rekao sarkasticno)!
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimesub srp 04, 2009 6:38 pm

.


Zadnja promjena: cybermikans@yahoo.com; pon srp 06, 2009 3:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepon srp 06, 2009 1:17 pm

Povucen post radi HRM-a!
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepon srp 06, 2009 3:24 pm

Ja se izvinjavam vesni brkic iz Zagreba na proslim postovima i zahvaljujem sto je isla u Srpsku ambasadu da HRM uzme svoju vizu
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepet srp 10, 2009 8:59 am

120. dan (jutro) 03. jul 2009. god.
20 minuta i 10 sekundi. Uradjen siguran sungazing i ekstra hasanje jutarnjeg sunca i njegove lekovite svetlosti. Vreme gledanja u sunce mi je jako brzo proslo, voleo bih da moze da traje duze, ali treba postovati jednostavna pravila i prekinuti kada je za to vreme. Kada sam zatvorio oci video sam prave minijaturne munje koje su mi sevale pred ocima, prizor je bio neverovatan i predivan. Danas na meniju: Sunce- Solarna voda - malo caja

121. dan (jutro) 04. jul 2009. god.
20 minuta i 20 sekundi. Uradjen sungazing na bordo jutarnjem izlazecem suncu. Nisam imao neke posebne vizuelne manifestacije nakon sto sam zatvorio oci, ali i dalje sam po ceo dan potpuno bez cvrste hrane, samo na energiji Sunca, Solarnoj vodi, malo caja, kakao praha i jogurta. Inace radi slomljenosti i negativne energije kojom sam izlozen vec dva dana oko probelam sa dolaskom Hire u Srbiju, osecao sam potpuni pad energije u telu i osetio glad ali popio sam samo jos i casu jogurta i bilo mi je bolje.

122. dan (jutro) 05. jul 2009. god.
20 minuta i 30 sekundi. Predivan sungazing, gledajuci u izlazece sunce koje se tek prolamalo iza oblaka. Osecaj svemirske energije koja mi je tekla konstanto telom je neopisiv, moje telo je jednostavno vibriralo na visoj frekvenciji, nesto novo se desava, nesto jako prijatno. I danas na jelovniku. Sunce- Solarna voda, i malo caja

123. dan (jutro) 06. Jul 2009. god.
20 minuta i 40 sekundi. Ekstra uradjen sugazing puneci se energijom jutarnjeg sunca, Kada sam drzao zatvorene oci video sam krugove koji su bili svetloplave boje, zapovedio sam im da imaju u sredini i manje zelene krugove koji ce se okrecati, to se i desilo bas kako sam im rekao… Uvece kada sam legao da spavam oko 22h imao sam jedno ekstra iskustvo. Naime zatvorenih ociju video sam krugove i imidze bas kao kada gledam u sunce kad drzim zatvorene oci posle gledanja. Dva velika kruga zelene boje su mi se konstantno okretala ispred ociju i osetio sam kako sam uplovio kroz njih i kako letim u njima. Osecaj je bio neverovatan i neponovljiv. Ustao sam nakon nekih 20- tak minuta i poslao sam e-mail HRM-u opisujuci mu sta mi se desilo pitajuci ga: “ Da li je to pocetak razvijanja letenja”? Kada sam ustao ujutro video sam da mi je HRM odgovorio i rekao mi je u odgovoru: “To se jako retko desava, ali desavalo se samo sa par osoba to je unutrasnja manifestacija misli, nesto jako i mocno. Moguce je da je u pitanju razvijanje letenja, ali neka bude Bozija volja, radi I dalje siguran sungazing sa verom” Na jelovniku uobicajeno: Sunce, Solarna Voda, i malo caja

124. dan (vece) 07. Jun 2009. god.
20 minuta i 50 sekundi. Dobar sungazing uradjen sa zapadnog prozora kuce. Kazem dobar jel sam bio malo napet I nervozan radi dolaska HRM-a sutradan. Imamo samo malu salu u Novom Sadu sa oko 110 mesta, otkazan mi je Beograd, sta ako dodju ljudi iz Beograda i iz drugih delova Srbije? Gde cu ih sve smestiti? Moram se suociti sa njima I ocekivati razna pljuvanja I negodovanja zbog lose organizacije… znao sam sta me ocekuje. Tako da moj sungazing nije bio onako neuobicajen jel su mi misli letele kao neizvesnostima I negativnostima. No, kad sam zavrsio sungazing koji mi se cinio da je za danas “pao u vodu” jel nisam osecao nikakve posebne manifestacije, odjednom je pocela da mi se podize energija kada sam sedeo za kompjuterom I odgovarao ljudima na poruke oko sungazinga. Zakljucio sam: Kada gledam u sunce i ako se tada, tog trenutka nista posebno ne oseti ili dozivi nemora znaciti da se nece doziveti kasnije… za sat, dva, tri ili posle par sati! I danasnji jelovnik kao ranije: Sunce, Solarna Voda I malo caja.

125. dan (jutro) 08. Jul 2009. god.
21 minut i dolazak Hire u Novi Sad. Najsrecniji dan mog zivota ali u isto vreme i najtezi iz mnogo razloga. Ipak znate nije lako biti glavni organizator necega ovako velicanstvenog I neponovljivog. Pa da pocnem, jel ce ovaj dan uci u istoriju neka nasa pokolenja znaju kako je sve pocelo u Srbiji… o tome sta mislim pod tim, vreme ce pokazati! Ujutro sam odradio svoj sungazing i bilo je fantasticno, nisam dozvoljavo svojim mislima da budu obuzete brigom oko Hirinog dolaska, sve ce biti kako treba, samo polako i sve ce se resavati na licu mesta. Pokrenuli smo nas mozak na visi nivo i dodatno ga energizirali tako da cemo imati u pravi trenutak pravu stvar koju treba uraditi… razmisljao sam… Celo jutro se razmenjujem e-meilova sa Hirom kada krece, kada ce biti u Novom Sadu…Saznao sam da nema sanse da Hira krene pre 12h u podne iz Zagreba i to kolima jel nema u to vreme voz niti autobus kako bi stigao na vreme, znaci trebalo bi mu oko 5h da stigne kod nas. Oko 14h pozvao sam sluzbu sa sajta za majice da ih pitam kada ce mi dostaviti one dve majice koje smo dogovorili d ace stici na vreme jel imam jako vazan dogadjaj… za 20- tak minuta na divno cudo majice su konacno stigle. U 16h krenuo sam u prostorije Ultra Well Spa koji pomazu u organizaciji dolaska, gde su nas cekali novinari i tv ekipe RTV Vojvodina i TV Apolo, kao i drugi novinari. 17h je, Hira kasni zovem Igora i pitam sta se desava? Gde su sad? Odgovorio mi je da su mu javili da su jos na granici i cekaju… U neobaveznoj prici sa novinarima oko sungazinga kada sam rekao za svoje benefite sta mi se desava sve i ono sto pisem u mom dnevniku, dodatno su bili zainteresovani da probaju licno sa sungazingom raspitujuci se za postupak kako raditi sungazing. 17:40 Konacno je stigao Master Hira Ratan Manek, odmah su mu pripremili mesto, kamere i uzeli interviju. Nakon intervijua HRM je hteo da se slika sa organizatorima tako da smo mu prisli Gospodja Tanja i ja i slikali se sa Hirom izmedju nas. Sliku kada dobijem postavicu na sajt pa cete me upoznati (Nadam se da sam dobro ispao posto nisam nesto fotogenican Very Happy). Dakle momak u crnoj majici sa motivom kunadlini i natpisom Sungazing- Solarna Joga sam licno ja, vas cybermikan. Vreme pocetka predavanja se blizilo, seli smo u taksi koji nas je doveo direktno pred zgradu Muzeja… Sto se tice snimanja, bili su razni novinari koji su hvatali beleske a, od tv ekipa samo TV Vojvodine koja je snimila manji prilog za emisiju koju ce praviti. Nadam se da cemo moci obezbediti deo amaterskog snimka sa predavanja koji je snimao Gospodin sa leve strane i postaviti ga na nas sajt. Nakon predavanja, pitao sam Hiru da ga posetimo mi sa sajta koji su zapisani na stranici za nagrade kada dobijem svoju odstetu da nam platim putovanje u Egipat i Indiju, Omah mi je bez razmisljanja samo kratko odgovorio: Yes, you are welcome. Pitao sam ga da mu donesemo lap top na poklon kada putuje svetom i propoveda o sungazingu da ne zavisi od toga da li njegov host ima kompjuter ili ne da bude u kontaktu sa ostalim organizatorima. On je samo kratko isto tako bez razmisljanja rekao: No, ok, pitao sam ga da mu poklonim nasu belu majicu sa sungazing motivima I pokazao mu je… odusevio se majicom I videlo se da mu se svidela, sto je I prokomentarisao ali opet je rekao: No, I don’t recive a gifts from nobody I am pure but don´t need nothing, only sun. Dakle, jelovnik samo Sunce, Solarna Voda, malo caja i kakao prah kako bih bio jaci danas.

126. dan. (jutro) 09. jul 2009. god.
21 minut i 10 sekundi. Ekstra uradjen sungazing u beloj sungazing majici, belim pantalonama, bos na malom parcetu zemlje u blizini kuce gde iznajmljujem sobu. Dok sam gledao u tek izlazece sunce, neki ljudi koji su prolazili cuo sam da spominju nesto kao sta ovaj radi? Jel on pri sebi? Medjutim jedan od njih je rekao: Mora da izvodi onu solarsku jogu Very Happy kako sam cuo da se zove. Ovo mi je bilo jako smesno ali obuzdao sam smeh i nastavio mirno da gledam u sunce. Isus je u Bibliji jedanput rekao da se pravi ucitelj ili vodja prepoznaje tako sto se zrtvuje za svoje ucenike i daje im svoj primer. Hira je sam ispitao sungazing ponovo ga ozivljavajuci nakon par hiljada godina, sam je dao primer i preporucio ga nama. Ne pravim ovde NIKAKVO poredjenje, samo dajem primer. Jucer oko 14h kada je sunce bilo jako, odlucio sam da isprobam i patentiram bosonogo hodanje po gradovima na asfaltu jel nema zemlje, pogotovo ne bez trave, asfalt takodje prima energiju sunca i zadrzava je preko noci, dok zemlja ili pesak non stop primaju energiju sunca i uvek su izlozeni njome pa je mnogo jaci efekat, ali kada nema tih uslova treba improvizovati. Hodao sam 45 minuta po uzarenom asfaltu, no kada sam dosao kuci imao sam sta da vidim… moje noge su bile pune zuljeva i jako su me bolele ali ako je to cena da vam kazem da to NE RADITE pre oko 18h onda je u redu. Kada mi prodju zuljevi na nogama, probacu isto to ali u vecernjim satima tamo negde oko 18h kako bih vam dao ispravnu, pravu I proverenu informaciju. Pored svega jelovnik I dalje isti: Sunce, Solarna Voda, i malo caja

sunny sunny sunny sunny sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepon srp 13, 2009 11:35 am

Ovo sam upravo poslao svojim clanovima preko meila koji dobijaju samo clanovi sajta!


Jesti ili ne jesti, pitanje je sad?

Zasto sam u opste dosao na to da nista ne uzimam od hrane vise od mesec dana?

Jasno stoji u mom dnevniku da od 6. dana ili 60 sekundi sungazing mi je pocela da se smanjuje zelja i potreba za hranom. Tako da od tog dana kada bih uzeo malo vise hrane nego sto mi je bilo potrebno, boleo me je stomak a u njemu sam osecao kao da imam neki kamen koji mi pritiska stomak. Dakle, morao sam da poslusam samo svoje telo, u ovom slucaju stomak i kada on kaze: E, sada je dosta hrane prestani vise da se tovaris njome, nije ti potrebno toliko, samo sam trebao da ga poslusam i tog momenta stanem sa jelom.

Kada sam pitao HRM-a o mom slucaju i rekao mu da ne jedem jel nemam potrebu za tim od svojih nekih 18 minuta sungazinga, a inace od prvih 60 sekundi sam poceo da smanjujem potrebu za jelom, da me cesto zabole stomak posle jela, da li je sve tu dobro ili nesto fali i sta da radim? On mi je odgovorio veoma kratko: To se desava sa nekima da ostave hranu tokom procesa, samo slusaj svoje telo i jedi samo prema svojoj gladi, ni vise ni manje.

Poslusao sam ga. Kada mi se trazilo da nesto pojedem kasnije odlucivao sam se za papriku (zimnicu iz tegle) ili malo cvekle na dan bez hleba, kada nisam imao potrebu danima onda sam koristio samo caj ili kakao sa solarnom vodom.

Mucilo me je sto verujem da je to sa vecinom od vas; Zasto mi nekada treba manje a nekada vise hrane? Zasto posle 5-10 dana potpunog uzdrzavanja od hrane jel nisam imao potrebu za njom odjednom zelja da pojedem samo malo dijetlanog hleba i malo jogurta sa pola konzerve ribe (dok sam jos jeo hranu), ili bar jedan kolac i to zelja je neverovatna i nesnosna, a hteo sam da oslabim.

Odgovore sam nasao ovde:

http://cybermikan-sungazing-srbija.webs.com/naukaisungazing.htm

Slika na samom pocetku linka.

Ljudi kao i biljake i zivotinje imaju svoj 24-casovni sat, bioloski sat koji stvara cirkadijske ritmove. Planeti Zemlji treba 24h da napravi jedan pun krug oko svoje ose krecuci se oko Sunca.
Cirkadijski ritam je ciklus koji se vrti u krug kao zemlja oko svoje ose na putu oko Sunca. Ovaj ciklus je poput Zemljinog ciklusa zavisan od Sunca/Sunceve svetlosti. Samo ime ciklusa to govori, cirkadijski od circa sto znaci oko/okolo i dies sto znaci dan. Pomenuti ritam u skladu sa kretanjem Zemlje tokom 24h stvara promene temperature tela, mozdane aktivnosti, produkcije hormona i metabolizma. Mozete da radite, jedete, pijete, vezbate najzdravije ali ako ne unesete dovoljnu kolicinu Sunceve svetlosti preko ociju vasa osa rotacije nece biti zdravlje nego bolest. Sunce je spoljasnji sat po kome se bazdari/uskladjuje nas sat. Nas sat, unutrasnji sat, unutrasnji stvoritelj ritma se zove SCN-suprahijazmaticko jedro koje se nalazi u hipotalamusu. Dakle, Sunce kao spoljasnji sat salje signale za pravilan rad unutrasnjeg sata tj. SCN-a, koji kontrolise cirkadijske ritmove koji usaglasavaju razlicite fizioloske promene tela sa promenama svetlosti u toku dana i noci-kada ima Sunceve svetlosti i kada je svetlost otsutna. Nase telo ima vise od 100 cirkadijskih ritmova tj. prirodnih ciklulsa koji kontrolisu apetit, energiju, raspolozenje, spavanje, libido.Kada nismo usaglaseni sa prirodom patimo od poremecaja cirkadijskog ritma koji se manifestuje na razlicite nacine-gojaznost, dijabetes, nesanica, depresija,bolesti srca, kancer…..

Vise o oveme imate na nasem sungazerskom sajtu!!!

Kada sam malo bolje ovo prostudirao razumeo sam neke stvari kako treba:

Prvo, da treba ici na spavanje kada sunce ide, i ustajati kada ono ustaje kako bi mi se cirkadijski ritmovi uskladili sa prirodom.

Drugo, Posto se bavim racunarima, pokusacu da vam objasnim to u skladu sa mojoj strukom. kada jedem nesto sam mozak u skladu sa telom mi “zatrazi” da uzmem hranu kako bi bio zauzet sa varenjem zajedno sa sistemom za varenje, i poslao me na spavanje a u svrhu zato sto je trebalo nesto da poradi na sebi ili nekim delovima tela dok spavam. To vam je kao kada instalirate neki novi program ili drajver u vas kompjuter pa ga morate restartovati, da bi prihvatio promene. Posto je mozak najsofisticiraniji kompjuter isto je tako i sa njim, primi neki novi program, upgrade i posto on proceni da mu treba ne ometan rad na instalaciji nove komponente, natera vase telo na glad, vi uzmete da jedete, on je zauzet tim procesom i posalje vas na spavanje (zato mi se mnogi od vas javljaju i pitaju zasto im se cesto spava posle jela). Vidite, sungazing je potpuno prirodna i neophodna stvar za sve one koji hoce da koriste sto veci kapacitet svog mozga, ozdrave… ali i sam postupak ima svoje zakone i nacine na koje to postize.

Tako nemojte biti optereceni zasto jedete ili ne, koliko jedete ili kad cete prestati da jedete i drugim pitanjima. Sam HRM kaze da nije cilj ne jesti, to je dobra stvar jel moze kosmicka energija ne ometano da struji kroz vas, cilj je da postignete dobro zdravlje i sto duzi zivot. I na kraju moj savet kao osobe koja vec mesec dana nema potrebe za hranom je da zaista slusate samo svoje telo. Kada ste gladni jedite, kada niste- nemojte. To je jako jednostavno, samo slusajte sta je vasem telu potrebno. Ako vam se spava, odspavajte bar sat- dva vas mozak zahteva od vas da mu “nesmetate” u poslu koji ima da odradi pa vas na momente “eliminise i gasi” da moze da radi na miru. Moje iskustvo je da uvek kada mi se to gore spomenuto desavalo i kada sam ustao posle spavanja je to da mi se vid znacajnije poboljsao, da nisam imao bolove u kicmi ili nogama kao ranije itd. Pricam vam ovo iz svog iskustva u skladu sa naucnim cinjenicama o karkadijskim ritmovima i naravno savetima naseg ucitelja HRM-a

Samo nastavite dalje da radite siguran sungazing i neka vas energija
sunca vodi.
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
r8




Broj postova : 16
Join date : 20.03.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepon srp 13, 2009 2:31 pm

Mikane odličan post!!

Meni također se smanjio osjećaj gladi ali sam nastavio jest po starim navikama i svaki put nakon obroka hvatala me mučnina u želucu. Na trenutke kao da ću povračat, pa sam morao prinudno prihvatit poruku tijela. I ovako mi svi u kući govore kako premalo jedem, a isto mi palo napamet da bi bilo najbolje jest samo kad sam gladan cca jednom, dvaput dnevno.
Ono što kažeš za san isto mogu potvrdit. Noćas sam spavao nekih 12h!! Malo previše ali jednostavno sam bio umoran, ni sam neznam od čega. Tvoj post i to objašnjava..

Smile Smile Smile
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimepon srp 13, 2009 4:26 pm

r8 je napisao/la:
Mikane odličan post!!

Meni također se smanjio osjećaj gladi ali sam nastavio jest po starim navikama i svaki put nakon obroka hvatala me mučnina u želucu. Na trenutke kao da ću povračat, pa sam morao prinudno prihvatit poruku tijela. I ovako mi svi u kući govore kako premalo jedem, a isto mi palo napamet da bi bilo najbolje jest samo kad sam gladan cca jednom, dvaput dnevno.
Ono što kažeš za san isto mogu potvrdit. Noćas sam spavao nekih 12h!! Malo previše ali jednostavno sam bio umoran, ni sam neznam od čega. Tvoj post i to objašnjava..

Smile Smile Smile

Hvala. Samo nastavi dalje da radis siguran sungazing, jacaj telo i imunitet, i slusaj svoje telo... ono najbolje zna kako i sta treba uraditi u sungazing procesu!

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
grimalda




Broj postova : 1
Join date : 16.07.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: štitnjača   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimečet srp 16, 2009 1:38 pm

Dragi moji imam jedno pitanjce.
Krenula sam prije neki dan sa gledanjem u sunce.

Moj zdravstveni problem je bila štitnjača koju više nemam..Smile).
Koristim sintetske hormone koji zamjenjuju one prirodne koje
bi lučila štitnjača da je imam.

Ono što će se najverojatnije dogoditi ovon yogom je to da će se tijelo
(kako fizičko, tako i ona sva druga) osloboditi toksina tj. tvari koje nisu za njegovo
najviše dobro kao i isto takvih energija.

Ne mogu predvidjeti što će se dogoditi sa vrijednostima tih sintetičnih hormona.
Da li ih tretitarati kao prirodne, pa je zaključak da će tijelo i energija sami napraviti
balans?
Međutim vrijednosti koje bih trebala imati sa sintetičkim hormonima su drugačiji
od onih prirodnih.
Malo sam u dilemi...iako sam odlučila nastaviti i slušati tijelo i redovito kontrolirati
vrijednosti hormona.

Ima li netko kakvih iskustava?
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitimečet srp 16, 2009 6:38 pm





Bravo Hrvatska!!! Snimke iz Srbije tek ocekujemo da ih dobijemo!

sunny sunny sunny cheers
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Sponsored content





SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici
[Vrh] 
Stranica 9 / 19.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
 Similar topics
-
» solarna joga
» Solarna joga i Tehta terapija
» Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com :: DUHOVNOST :: Solarna Joga-
Forum(o)Bir: