Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com

Svjetlost Online Portal posvećen je razvoju svijesti i cjelovitom pristupu življenju.
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici

Go down 
+34
hemarikon
Pinki
nikadkraja
oggy
Svjetlonoša
skit
elvira
SunGazing
Coco_Lu
NaNi
Iskra 2007
danielatolic
stela
Bratic
grimalda
vilazd
armistič
david
alenzenzo
Greens
XYZ
Beralios
r8
yak
pasija
cybermikans@yahoo.com
shamman
geronimo
zole052
leoserp
Helios
Admin
Nitko
Apsolut
38 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next
Autor/icaPoruka
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepet stu 13, 2009 11:41 am

Sretno s virusom, Mikane!
[Vrh] Go down
NaNi




Broj postova : 15
Join date : 19.08.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepet stu 13, 2009 7:29 pm

Imam opet jedno pitanje.
Jel se vama dogadja ponekad da nakon gledanja u sunce vidite i nekoliko sati poslje gledanja onako tockicu zutu, kad treptate, kao paslika od sunca? Meni se to dogadja jako cesto pa se bojim da si ne ostetim vid Shocked
Hvala unaprijed sunny
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepet stu 13, 2009 9:59 pm

¨Preuzeto sa jednog foruma:

Virus se razmnožava kada on kaže ćelijama čoveka da umesto da proizvodi čovečji DNK proizvode DNK ili RNK virusa. Šta je sad to što natera da se DNK proizvodnja preokrene u nepovoljnom smeru. To je uticaj bioenergije virusa. Dakle to je borba čovečje i virusove bioenergije jer bionergija (polje strukture oblika) je to što kontroliše DNK. Bionergija (eterično telo) je pod kontrolom astralnog tela, astralno je pod uticajem mentalnog, mentalno pod uticajem kauzalnog, a ono pak Sopstvom obasjano jeste.
Dakle sada se vidi šta je to što pomaže kontrolu i čak menjanje DNK, to je nivo i kvalitet energije – svetlosti. Solarnom jogom se vibracije naših energetskih tela povišavaju i stičemo veću sposobnost kontrole naše DNK i onda nikakvi demoni nam ništa ne mogu. Dobro ste pročitali - rekao sam demoni jer virusi koje su savremeni naučnici otkrili nisu ništa drugo nego li materijalna tela određenih vrsta demona. Nisu bez veze stari vračevi isterivali demone iz ljudi koji su bili bolesni. A danas se misli da je to sujeverje. Kojeg li materijalizma i slepila za dublje razumevanje prirode. Pa i ne moraju da ih zovu demoni, mogu da ih zovu negativne energije.
Dalje, virusi rade svoj posao kada ima toksina u organizmu, kada oni “imaju šta da jedu”. Slično se sličnim privlači. Kada je neko prljav – dolaze mu prljave stvari. Kada je neko čist čistoću i privlači. Sad mi pade na pamet kako se vampiri raspadaju na suncu. Oni koji rade solarnu jogu povećavaju kvalitet sunca u sebi i njihovo duhovno sunce u njima sve više se ispoljava i tu više nema mesta za mračne entitete. Dakle, nije u pitanju samo vera ili autosugestija (koja naravno deluje do izvesne mere) već je tu realno “sunčani” čovek koji je otporan na mračne sile u toj meri u kojoj ima "sunca" tj. božanske prane u sebi.

O dragi prijatelju, potvrda ove teorije o bolestima i demonima koju sam smislio i pomenuo u prethodnom postu je sledeća. Pre desetak godina sedim ja u sobi i meditiram. Odjednom u sobu mi ulazi prijatelj. Tog istog momenta počinjem da osećam kako mi curi nos (verovatno i nije curio izistinski). Nekako je moje više ja osetilo šta se dešava (napad demona tj. energije virusa ili neke druge gadosti koja je težila da proširi svoju materijalnu egzistenciju). Momentalno sam iz sebe proširio svetlost prema čoveku koji je ulazio i meni je prestao osećaj curenja nosa. Pitao sam prijatelja da li je bolestan. On je odgovorio da je ceo dan strašno bio bolestan (glavobolja, sline...) i da mu je sad odjednom bolje. Svetlost ne samo da je sprečila napad na mene nego je i čoveka izlečila. Otada na bolesti, bilo fizičke, bilo emotivne ili mentalne posmatram dosta drugačije od onoga što su nas dotad učili i imam teoriju koju sam prethodno malo objasnio. I za emotivno-mentalne bolesti sam imao iskustva koje potvrđuju napred rečeno. Naravno, mnogo puta su sami ljudi krivci za bolesti. U suštini je to uvek i tako, jer dobijamo ono što zaslužujemo. Kako npr. neko ko jede meso i odgovoran je za smrt viših životinja može da očekuje da bude zdrav ili srećan ili da misli da je duhovna osoba. To je nespojivo. To je kao da hoćete da se goli okupate u vodi a da se ne pokvasite. Zakon karme deluje na one koji su na nivou ispod uzvišenih gospodara karme. Taj zakon je neumoljiv ali i pravedan. Što seješ to ćeš i da žnješ. Ne čini drugome ono što ne želiš da tebi čine. Zakon reciprociteta.
Pozdrav

Iz svog ReiKI iskustva mogu da posvedocim o ovome gore i sam inace mogu osetiti kada polozim ruke na nekoga ili samo ako sam blizu nekoga kakvu ima energiju. Oni koji se bave energijama jako dobro me razumu sta pisem!

Ps. Nani ako vidis to unutarnje suce po ceo dan onda samo drzi duze zatvorene oci!

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 1:03 am

A ti ga drobiš.
Na kakvim si ti drogama?
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 1:06 am

Svjetlonoša je napisao/la:
A ti ga drobiš.
Na kakvim si ti drogama?

El ga ti drobis? Very Happy pa zar ne vidis da pise da je preuzeto sa jednog foruma (to znaci da nije moj idejni post nego osobe sa visokim levelom svesti koja vidi uzrok i posledicu)!

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
hemarikon




Broj postova : 5
Join date : 14.11.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 4:24 am

Svjetlonoša je napisao/la:
Slažem se da ima pozitivnih efekata, ali isto tako mislim da je sve prenapuhano i da su prevelika očekivanja. Gdje je linija između zbilje i mašte(očekivanja)?
Čovjek nije jeo 411 dana??? Ta "ispitivanja" su po mome čista prevara.
Sama ideja mi je glupa i nezamisliva da netko ne treba hranu jer dobiva svu potrebnu energiju za život od sunca.
Ali dobro, probajmo razmisliti, ako je to uistinu tako dali su ona provedena sumnjiva ispitivanja dovoljna? Čak i ako ja jednog dana dođem u tu fazu da ne osjećam glad kako da znam dobivam li energiju uistinu od sunca ili je odsutnost gladi stvar uma?
Po meni za pravo spoznavanje dali gejzeri uistinu dobivaju energiju od sunca umjesto hrane treba ipak malo više ispitivanja.
Tipa mjerenje tjelesnih masa prije i poslije, vaganje proizvedenog CO2 da bi se vidjelo dali se energija troši na račun tjelesne mase ili uistinu postoji nepoznati faktor.
Nije to ništa novo. To još od davnih dana rade sa sportašima.
Hm, da, ako se energija ne dobiva sagorijevanjem ugljika, tj. proizvodnjom CO2 onda to pada u vodu. scratch
No dobro, sigurno postoji način da se dođe do rezultata koliko je energije tijelo potrošilo, a da je "nepoznatog" porijekla za sadašnju znanost.
Mislim da bez egzaktnih brojki nije dovoljno reći ja vjerujem da dobivam energiju od sunca umjesto kemijske energije sagorijevanja.
Opet ponavljam da ne vjerujem da ništa nije jeo u ona tri navrata koji se spominju. Dobro, možda stvarno nije jeo nego je pio ono što već kaže da troši. Razz
U svakom slučaju prehrambene navike su mu očajne što se vidi i na njegovom fizičkom izgledu. Svatko je gospodar svoga tijela, ali prestati uzimati "čvrstu" hranu i zamijeniti je zašečerenim vodicama mislim da nije pametna stvar.
Postavlja se pitanje koliki je taj energetski unos? To može imati solidan broj kalorija, ali ništa nutrienata. Rolling Eyes
Ti nutrijenti nisu to samo vitamini i minerali. Tu su i masti. Neke se čak zovu i esencijalne. Bez njih se tijelo, pogotovo mozak, ne mogu obnavljati. Zato se u krajnjoj liniji i zovu esencijalnima. Pa proteini. Štedi na njima i tijelo će u nedostatku drugih aminokiselina trošiti postojeće razgrađujući mišiće.
Poznato je da se metabolizam usporava u stanju gladovanja, pa se troši mnogo manje.
Na kraju, kao zaključak, ono što ja mislim je da se našem guruu tijelo priviknulo na smanjeni unos kalorija. Te kalorije dobiva iz šečera, a ne od sunca.

Ma koliko čovek pokušavao da ima sve na umu uvek mu nešto promakne. Dobro da sam pročitao ovaj tvoj komentar. Iako pazim da u ishrani balansiram sve potrebne nutritijente uvek se nešto može zaboraviti. Hvala za citirani komentar.

Što se tiče energetskog bilansa ishrane evo nekih razmatranja (koja se mogu dopuniti i preciznijim proračunima):

Prema navodima jednog "iskusnog" sungazera izgubio je 25 kilograma
hraneći se samo Suncem, sokovima, čajem bez "čvrste" hrane.

Dakle da vidimo: 25 kg = 25000 grama.

Ako pretpostavimo da je pola salo, pola ugljeni hidrati onda je utrošak energije

12500 * 9 = 112500 kcal (od sala)
12500 * 4 = 50000 kcal (od ugljenih hidrata)
Ukupno 162500 kcal.

Za čoveka od 100 kg pod uslovom da se ne bavi većom fizičkom aktivnošću
dovoljno je oko 2000 kcal dnevno. Prema tome sa 162500 kcal može se bez
ikakve hrane živeti 162500/2000 = 81.25 dana. Skoro tri meseca.
Naravno, ovo je teorijska vrednost jer ne uzima u obzir posledice neunošenja vitamina i minerala.
Ali je pio sokove pa pretpostavimo da je imao dovoljno vitamina i minerala.

Nema sumnje da odbacivnje suvišnih kilograma ima pozitivnih efekata na organizam.

Medjutim, nešto ostaje nejasno.
On i ostali sungazeri tvrde da se sungazingom unosi energija u organizam.
Neki idu čak dotle da tvrde da se dejstvom sunčeve svetlosti sintetizuje gradivno tkivo
slično kao fotosinteza kod biljaka.
Ali on je izgubio na masi! Kako je to moguće ako je unosio energiju u organizam?
Morao je ostati na istoj masi ili čak dobiti pa bi sad imao i više mase nego na početku prakse.
[Vrh] Go down
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 12:31 pm

@ hemarion
Drago mi je da si se javio da mogu sa nekime kritički raspravljati, pa makar ja i ne bio u pravu.
Koliko ja znam tijelo mase 100kg u mirovanju troši oko 1400 kcal, a ako se uspori metabolizam, kao što to navodno neki jogiji i mogu čak i manje. Zapravo u gladovanju metabolizam se svakako usporava. Tih 2000 u mirovanju je stari podatak kojeg ako se držiš neizbježno ćeš se debljati.
Postoje nekakva istraživanja koja pokazuju da je tijelo (ATP) ipak u stanju dobiti nešto energije i od sunca, međutim je to nedovoljno i ne može u potpunosti supstituirati prehranu.
Nadam se da je izvor vjerodostojan i da će se istraživanja nastaviti.
Na stranici prije sam dao citat na engleskom.
Ako je to istina da čovjek može živjeti samo od sunca malo mi je čudno što npr. gladni u Africi umiru, a oni su zapravo najizloženiji suncu.
Isto tako postoje istraživanja na biljkama gdje je pokazano da su u stanju sintetizirati kemijske elemente kao male nuklearne elektrane. Barem se misli da su ih sintetizirali. Jednostavno rečeno hraniš biljku sa određenom hranom u kojoj si siguran da nema nekakvog kemijskog elementa, a poslije ga u njoj nađeš.
http://sunlight.orgfree.com/sungazing.htm#BIOLOGICAL%20TRANSMUTATION.
Ne znam baviš li se sungazingom i po kojoj "školi". Pretpostavljam po metodi HRM jer je on zapravo najveći populizator te tehnike.
Iz osobnog iskustva i iskustava iz mog okruženja mogu reći da ima dosta pozitivnih iskustava. Posebno je to izraženo ako kombiniraš sa sunčanjem tijela kada je UV manji od 5. I tu treba biti oprezan. Previše sunčanja isto tako može biti kontraproduktivno.
Ne znam koliko ovo pratiš, ali stvarno ima svakavih gluposti.
Neki samozvani gurui npr. ovdje obećavaju nepokretnim ljudima u invalidskim kolicima da će nakon određenog vremena gledanja u sunce prohodati i dovode jadne ljude u lažnu nadu.
[Vrh] Go down
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 12:34 pm

Vinny Pinto koji se gazingom bavi od 1987 piše o "takvima"
Please note that the information that you find on this page about sungazing may be more balanced and objective than -- and may differ greatly from -- the "hyped" or exaggerated information and claims about the "benefits" of sungazing which are presented on a number of other websites devoted to the topic of sungazing, and will likely also differ radically from the content of some lectures and published articles on sungazing from many other sources. This is due to the fact that a significant number of those other websites, articles and lectures devoted to sungazing have been created and delivered by self-styled sungazing gurus or sungazing teachers or sungazing "advocates", or by some of their devoted students and disciples, many of whom may approach sungazing as a religion, and who may make many rather radical and extreme claims regarding the purported benefits of sungazing. These hyped claims may range from claims that all who sungaze will -- in short order -- experience complete healing of all emotional mental and physical ills, and some sungazing gurus and teachers have even claimed that sungazing will lead to massive and spectacular supernatural powers or even lead to immortality. It is also true that several self-styled teachers of sungazing even claim publicly that anyone who sungazes long enough will become inedian -- that is, they will not longer need to eat any food.
As you have likely guessed if you have read thus far -- and as you will undoubtedly realize if you read further on this page -- the author of this site makes no such claims and does not subscribe to any such claims. Indeed, while I have heard a modest number of claims of mild to modest healing or improvement in various areas due to sungazing from some people, I have heard first-hand from many hundreds of disappointed and angry people who had been zealous, fanatical and devoted students or disciples of any of several sungazing teachers who have made some of the more extreme promises iterated above, who had reached the requisite and prescribed number of minutes of sungazing (as prescribed by one or more of the fundamentalist systems), and who had experienced no such spectacular effects or healings as had been claimed by their gurus. In fact, some of these people have reported that they suffered mild to moderate eye damage from the practice, as detected in expensive and sophisticated fluoroscopic medical tests.

http://sungazing.vpinf.com/index.html
[Vrh] Go down
iriminage




Broj postova : 5
Join date : 30.01.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 12:35 pm

Hermakion - recimo da si ti težak 85 kilograma to ti je 85 000 grama. To si ti - 85 000 grama i ako se želiš proširit i postat veći onda trebaš jesti što više i recimo positći težinu od 150 kg to ti je 150 000 grama - jebote koliki možeš postati. Ne znaš ko si ni što si. Ustvari znaš ti si kg-mi ili grami e da dkg. Veselo!!!
[Vrh] Go down
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 12:47 pm

iriminage je napisao/la:
Hermakion - recimo da si ti težak 85 kilograma to ti je 85 000 grama. To si ti - 85 000 grama i ako se želiš proširit i postat veći onda trebaš jesti što više i recimo positći težinu od 150 kg to ti je 150 000 grama - jebote koliki možeš postati. Ne znaš ko si ni što si. Ustvari znaš ti si kg-mi ili grami e da dkg. Veselo!!!

Da, istina.
To sa kalorijama i nije baš sve linearno i jednostavna matematika. drunken
[Vrh] Go down
iriminage




Broj postova : 5
Join date : 30.01.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: !   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 12:59 pm

Pa naravno to je puno zabavnije - masu pretvaranja tu ima!!
[Vrh] Go down
hemarikon




Broj postova : 5
Join date : 14.11.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 2:07 pm

@Svjetlonoša

Nisi pažljivo pročitao jer nisam napisao "tijelo mase 100kg u mirovanju" već "Za čoveka od 100 kg pod uslovom da se ne bavi većom fizičkom aktivnošću". Zato tvoj podatak od 1400 kcal ne osporava 2000 kcal kojima sam ja vršio kalkulaciju. Naime, pošao sam od pretpostavke da čovek mora da obavi neke minimalne poslove spremanja po kući, održavanja lične higijene i slično. Ako bi se tome dodale još i profesionalne obaveze čoveku od 100 kg bi moglo da zatreba i više od navedenih 2000 kcal dnevno.

Moram prokomentarisati deo gde govoriš o "malim nuklearnim elektranama" odnosno biljkama koje sintetizuju kemijske elemente. Tu se pozivaš na članak (http://sunlight.orgfree.com/sungazing.htm#BIOLOGICAL%20TRANSMUTATION) u kome se zaista navode primeri eksperimenata na osnovu kojih su neki izvukli pogrešan zaključak "plants are capable of effecting the transmutation of elements.". Taj eksperiment bi danas prosečan student druge-treće godine kemije opovrgao na kolokviju. Primetio bih kritički stav koji je izrazio upravo autor tog članka: "It is fair to add that scientists at other institutions have attempted to replicate these results and have found no evidence of transmutation (for instance professor Jungermann at University of California in 1977 and Carolyn Damon of the US Customs in 1978)." ("Pošteno je dodati da su naučnici u ostalim institucijama pokušali da ponove ove rezultate i nisu pronašli dokaz transmutacije (na primer profesor Jungermann na Univerzitetu California u 1977 i Carolyn Damon na US Customs in 1978)").

Još bih dodao da nije teško postaviti eksperiment tako da se u pepelu biljke pronadje element koji nije sadržavala zemlja i gnojivo kojim se snabdeva biljka. Dovoljno je da u toj zemlji/gnojivu bude radioaktivnog materijala koji će nuklearnom reakcijom dati željeni element. Naravno da to nema nikakve veze sa "sposobnošču biljaka" već je reč o običnoj nuklearnoj reakciji koja će dati isti rezultat bilo u biljci bilo na pesku. Ono što bi se moglo desiti da biljka ugradjuje u svoju strukturu novosintetizovani element nakon nuklearne reakcije. Zato bi se taj element gomilao u biljci pa bi ga lakše bilo otkriti u pepelu nego u materijalu koji se dodaje kao gnojivo.


Zadnja promjena: hemarikon; sub stu 14, 2009 8:41 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
iriminage




Broj postova : 5
Join date : 30.01.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 3:36 pm

Profesore hermakion pa što se vi ovdje gubite na ovako bezveznoj amaterskoj temi, zašto ne biste svoj talent i očito neprikosnoveno znanje posvetili nekom novom naučnom otkriću koje bi spasilo milione gladnih u Africi jer to Vas poprilično zabrinjava???!!
Dajte molim vas smesta se bacite na posao dostojan Vas i Vašeg svetlog uma.
[Vrh] Go down
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 3:43 pm

Slažem se da nisam podrobnije proučavao temu stanica kao "nuklearnih centrala". I sam sam je neprovjerenu i uz skepsu prenio iz onoga članka.
Jednostavno nemam vremena da to odradim kako treba, ali isto tako mi nije cilj širiti dogmu i manipilirati "podatcima" koji to zapravo nisu.
Slobodno me argumentima ispravi ako si dublje u nekom području.
[Vrh] Go down
hemarikon




Broj postova : 5
Join date : 14.11.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 8:47 pm

@Svjetlonoša

Uvažavam tvoju primedbu te sam korigovao moj prethodni komentar.



@iriminage

Odgovor na tvoje opaske je jednostavan: Ja ne umišljam svoju veličinu, ja ne fantaziram da sam ovde da spasem svet. Svestan sam svoje uloge i značaja, i jedno i drugo bih opisao epitetom skromno. Zato nije čudo da se i bavim skromnim pitanjima kao što je recimo i ova tema.

Po pitanju gladnih u Africi ću prirediti poseban komentar a sad žurim da gledam rukometnu utakmicu (ps igraju djevojke).
[Vrh] Go down
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimesub stu 14, 2009 10:01 pm

Vidim da razmišljaš i ne prihvaćaš sve zdravo za gotovo. Ako si raspoložen pročitaj cijeli site. Ima toga dosta.http://sunlight.orgfree.com/sungazing.htm
Volio bih čuti tvoj stav. Ako se odlučiš na čitanje možeš se javiti i na PM sa komentarima.
[Vrh] Go down
hemarikon




Broj postova : 5
Join date : 14.11.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimened stu 15, 2009 3:33 pm

Članak je obiman i teško je sve komentarisati. Ali mogu pojedini delovi. Na primer deo gde se govori o ukrajincu Nikolay Nikolayevich Dolgorukiy, koji je zagovornik gledanja u sunce. Na kraju pasusa o njemu dodat je komentar:

Citat :
The doctors consider that his life is supported by the several litres of drinks, daily: milk, tea, honey-drink have all necessary substances for organism (calcium, proteins, carbohydrates, microelements). Other important factors were autosuggestion and willpower.

Prevedeno:

Lekari smatraju da je njegov život potpomognut sa nekoliko litara pića, dnevno: mleko, čaj, med - pića imaju sve neophodne supstance za organizam (kalcijum, proteine, ugljene-hidrate, mikroelemente). Ostali važni faktori su autosugestija i snaga volje.

Taj ko je pisao navedene tekstove zna dosta i oprezan je tako da uvek dodaje kritiku. On samo na mekši način odbacuje neprovereno dok je u meni nešto više western neposrednosti.
[Vrh] Go down
elvira

elvira


Broj postova : 22
Join date : 03.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepon stu 16, 2009 1:29 pm

Pratim vasu interesantnu converzaciju. Very Happy samo nastavite, uzivanje vas je citati.

btw: 13' 30" sunny
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepon stu 16, 2009 8:59 pm

ehehehe... nasla rupa zakrpu... Laughing

02. Novembar uradjeno dopunjavaje u trajanju od 15 minuta jer nisam mogao uhvatiti sunce ceo dan radi oblaka.

188. dan 07. Novembar 2009. god.
Oko 13:40h uradio sam prvih 15 minuta jer je sunca bilo malo jace pa sam gledao kroz prste, pomalo kruzeci oko njega i na momente spustajuci glavu. U 14:20h dodao sam jos 10 minuta a onda je sunce zaslo iza oblaka, tako da sam konacno zavrsio svoj sungazing za danas dodavajuci jos 6:40 sekundi u 15:10h znaci ukupno 31 minut i 40 sekundi za danas. Najbitnije kod podele vremena je da uradite vase ukupno vreme za taj dan u roku od 12h ili ako ne stignete da zaokruzite svoje vreme onda to gledanje i punjenje suncevom energijom samo zabelezite sebi kao dopunjavanje bez da ubrojite vreme i 10 sekundi plus.

189. dan 09. Novembar 2009. god.
Sungazing sam odradio u 15:30h iz dvorista, UV je bio na 1 a za danas sam zavrsio svojih 31 minut i 50 sekundi prejakog napajanja suncevom i zivotnom energijom. Predivno vreme koje sam proveo druzeci se sa suncem i mojim dragim bratom drvetom koji mi je pomagao u gledanju, tako sto sam podesavao koliko jacine sunceve energije da primim u svoje oci gledajuci kroz njegove prste (grane), proveo sam zaista uzivajuci u svakoj milisekundi kako je vreme prolazilo. Osetio sam kako me svaka sunceva zraka, svaki foton pogadja na neki suptilan i miran nacin taman tamo gde i treba dajuci mi snagu i energiju, dajuci mi jacu volju za zivotom i elan. Kada sam drzao zatvorene oci video sam mnostvo energija oko sebe, video sam zivot na sve strane, sve je vrvelo zivotom i udisajima prirode. Do sad tako nisam video niti sam razmisljao o tome.

190. dan 12. Novembar 2009. god.
Tacno u podne UV je bio na 1 a sunce je sijalo malo jace, no ipak sam odlucio da uradim svoj sungazing za danas. Gledao sam u jako i svetlo sunce kroz prste i to mi je jako odgovaralo jer sam tako primao vise energije u oci i punio se energijom potpuno bezbedno sa uzivanjem. Tada sam uradio prvih 16 minuta i kada sam drzao zatvorene oci posle gledanja, video sam ogromni plavi krug najveci do sad kako se okretao jako brzo u smeru kazaljke na satu, ovaj osecaj je bio tako predivan da sam ostao duze da gledam sve dok nije nestalo i najmanje plave boje pred ocima. Oko 15:10h sam uradio jos 16 minuta sungazinga i zaokruzio svoje vreme ukupno na 32 minuta. U ovom drugom delu kada sam drzao oci zatvorene video sam ogromno crvenilo i crvena boja mi se razlivala pred ocima dok sam se divio tom dozivljaju. Kada sam kasnije usao u sobu i pogledao na tv video sam boje mnogo jasnije I ostrije, tako da verujem da svi koji ne raspoznaju boje odn. daltonisti da bi ovom predivnom praksom mogli da rese svoj problem. Danas mi je cimer iz sobe do mene dosao sa posla sav iznemogao, preznojavao se, imao je problema sa temperaturom i bolelo ga je grlo… u nekoj prici kasnije rekao je da je bio kod lekara i da mu je dijagnostikovana svinjska gripa blazi oblik, pa ako mu se stanje pogorsa mora da se javi odmah kod lekara. Ok. rekao sam mu, nisi hteo da me slusas pre 2 nedelje kada si se doselio sad me cuj sta ti kazem: Ti trebas od sutra samo da se izlozis suncu u vecoj meri i da gledas direktno u sunce kada je ono malo slabije i kada ti prija ocima i to po 5 minuta na dan minimalno da ti se stanje ne pogorsa a koliko toliko telo ojaca za borbu sa virusom, kada ozdravis onda uracunaj vreme na oko 3 minuta i dodaj svaki dan samo po 10 sekundi. Dakle, kada su ljudi zahvaceni vec bolestima tako ih slobodno savetujte a kada ozdrave neka zapocnu sa 3 do 5 minuta pa onda neka redovno dodaju po 10 sekundi. Meni nije nista tokom noci samo mi je u par navrata poceo da curi nos na svega par minuta I onda je prestajao i nista se vise ni dalje nije dogadjalo. Kako je bilo tako sam napisao.

191. dan 13. Novembar 2009. god.
Oko 9:30h UV je na 0 sunce je malo jace i sjajnije, ali sam ipak odlucio da uradim svoj sungazing za prvi deo od 16 minuta sa terase. Predivan sungazing i energetsko punjenje zapocelo je kada sam se spojio sa suncem. U samom procesu sungazinga osetio sam kako mi suncevi zraci ulaze kroz kozu i kako me ispunjavaju sve vise i vise puneci me energijom. Mozak mi je eksplodirao od energiziranja i predivnog osecaja, osecam kako mi se obnavljaju neuroni, kako mi putuje sunceva energija od ociju do sredista glave, osecaj je neopisiv i predivan. U 14:10h zapoceo sam svoje gledanje u trajanju od 16 minuta i 10 sekundi sa terase kako bih zaokruzio svoje vreme gledanja od 32 minute i 10 seundi za danas. Sunce malo jace i ja ispod njega sa povremeno podignutim rukama kako bih ispratio svaki njegov zrak a ujedno i da mi je prijatno za oci i telo, najbolji nacin za punjenje njegovom energijom i ozivljavanje celog tela. Danas mi malo curi nos i to samo na nekoliko minuta i prestane, za divno cudo nista se vise ne desava dok bih ranije odmah pao u krevet na 2 nedelje minimalno.

192. dan 14. Novembar 2009. god
Oko 15h UV je na 1 te sam pristupio svom sungazingu u trajanju od 32 minuta i 20 sekundi i to boreci se sa oblacima a u zadnjim momentima i sa ogradom od terase jer mi je sunce bezalo iz vidika pa sam morao vrsiti svakakve akrobacije kako bih uhvatio svaki njegov zrak. Ljudi koji su me tako videli garant su pomislili kako mi ovo toliko znaci da se toliko zrtvujem da uhvatim svaki suncev zrak jer su me videli da sam gledao u pravcu sunca u crnoj majici sa natpisom: sungazing – solarna joga. Posle zavrsenog sungazinga nisam nesto posebno video samo prelivanje boja svih vrsta. Malo posle 18h cimer je stigao kuci i pitao sam ga da li je uradio sungazing kako sam mu rekao i kako se oseca, potvrdio mi je da je gledao u sunce ali oko 5 minuta cak i rekao da to u opste nije tako lose. Bio je kod lekara jer je imao temperatiru 38.5 i teze je disao pa mu je dijagnostikovan slucaj svinjskog gripa srednja klinicka slika. Sto se mene tice sve je u redu samnom a moj imunitet je toliko postao jak da mi ni jedna bolest ne moze nista.

15. Novembar oko 15h radi oblaka uradio sam samo dopunjavanje u trajanju od 10 minuta. Cimer je danas uradio kako je rekao 5 minta sungazinga a po njemu se vidi da mu se stanje poprilicno popravilo. Ohrabrio sam ga da radi jos po 5 minuta par dana i da se vrati na 3 minuta, pa sutradan doda jos 10 sekundi, pa prekosutra 20 sekundi itd.

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
hemarikon




Broj postova : 5
Join date : 14.11.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepon stu 16, 2009 10:03 pm

Čemu toliko hvalisanje?

@cybermikans

Što si dodao s u nick-u?

Citat :
sam gledao kroz prste, pomalo kruzeci oko njega i na momente spustajuci glavu
Lepo da si i ti priznao istinu. Ne gledaš baš direktno u Sunce jer dobro znaš da to može biti štetno po oči. A okolo "navlačiš" ljude.


Citat :
Tacno u podne ... Gledao sam u jako i svetlo sunce kroz prste ... Tada sam uradio prvih 16 minuta ... Oko 15:10h sam uradio jos 16 minuta sungazinga i zaokruzio svoje vreme ukupno na 32 minuta.
Na jednom drugom forumu si strogo "pripretio" da mora da se radi iz jednog dela, a ti radiš iz dva dela. Opet nisi iskren prema potencijalnim sungazerima.
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepon stu 16, 2009 10:11 pm

Dragi moj hemarikone nije t hvalisanje to je nesto sto mi se dogadja. Dozvoli da primetim da je jako nekulturno i prostacki komentarisati neciji dnevnik jer je prvenstveno to individualno i licno iskustvo. (hvala, prihvatam izvinjenje) ali zelim i takodje da te pohvalim jer si ipak nasao za shodno da procitas moj dnevnik i s´ time odajuci duzno postovanje prema ovoj temi i meni.

Inace sungazing se izvodi na sledece nacine (tu nije sve crno i belo):

1. gleda se direktno u sunce
2. gleda se kroz prste
3. gleda se kroz krosnju drveca
4. moze se gledati kroz malu providnu belu tkaninu
5. moze se gledati i kroz naocare sa rupicama
6. moze se spustiti na momenat glava
7. moze se kruziti ocima oko sunce
8. mozes i drzati zatvorene oci nekoliko trenutaka u samom postupku sungazinga

I to samo u periodu zime jer se gleda u bilo koje doba dana kada je UV ispod 2 i sunce prijatnije za oci.

Leti za tim nema potrebe vec se gleda samo u sunce jer gledas u prvom satu izlaska sunca ILI zadnjem satu zalasaku!

Nadam se da je sad to malo jasnije oko toga vise?

Takodje sto se tice vremena ono se radi odjednom ili se deli na 2 dela pa i na vise delova to nije tako bitno, najbitnije je da se celo vreme za gledanje uradi u periodu od 12 sati!!!

Sto se tice slova "S" u nicku skontaj da je to moj e-mail a ne samo nick na forumu.

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Bratic

Bratic


Broj postova : 15
Join date : 26.07.2009
Age : 40
Lokacija : Rijeka

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 1:14 pm

Sve istine prolaze kroz tri faze:
Prvo se ismijavaju
Zatim im se nasilno suprostavlja
I treće, prihvaćaju se kao očite/samo dokazljive!

Arthur Schopenhauer (1788-1860)
[Vrh] Go down
http://www.solarni.korisnik.com/
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 11:41 am

Gospodo, da li je netko prošao kroz iskustvo otvaranja trečeg oka, i da li mi možete preporučiti neku tehniku za otvaranje trečeg oka koja dokazano donosi rezultate ? Također bi bilo korisno da pojedinci koji su završili proces gledanja u sunce napišu svoje impresije i savjete.

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Bratic

Bratic


Broj postova : 15
Join date : 26.07.2009
Age : 40
Lokacija : Rijeka

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:52 pm

XYZ je napisao/la:
Gospodo, da li je netko prošao kroz iskustvo otvaranja trečeg oka, i da li mi možete preporučiti neku tehniku za otvaranje trečeg oka koja dokazano donosi rezultate ? Također bi bilo korisno da pojedinci koji su završili proces gledanja u sunce napišu svoje impresije i savjete.

Pozdrav!

Recimo da sam bio blizu završetka prakse moram naglasiti da živim u Rijeci gradu kiše, a u zadnje vrijeme oblaci su baš tamo gdje ne trebaju biti :-) i preteško je uloviti sunce tako da sam u nekoj fazi mirovanja ako ulovim sunce na 10 minuta toliko i gledam iako bi trebao više.
Odradim tih desetak minuta onako za zdravlje. cheers

Ovu tehniku prakticiram od 02. mjeseca 2009. i nakon par mjeseci točnije 5 negdje u 07. mjesecu 2009. prvi put sam osjetio da se nešto dešava u meni neki osjećaj ugode i blaženstva.
(poznatije kao otvaranje čakri, kundalini, prana ...)

Informirajući se o tome što mi se dešava počeo sam skupljati materijal pa sam zbog toga kreirao vlastite stranice obzirom da sam tog trena dobio potrebu proširiti ovo znanje. (rodila se ljubav prema drugima)
Većinu istih informacija možete pronaći na Vama već poznatim stranicama ajmo reći ove su prepričane ili prekopirane odnosno prilagođene HR govornom području.

E sad konkretni odgovor gospodinu ili gospođi XYZ vezano za 3. oko

Da nije netko drugi napisao vjerovatno nebi ni znao da se ovakvom tehnikom može otvoriti 3. oko za sada sam probao forsirati pa i umišljati samom sebi da je otvoreno ili da se otvara scratch, probam tu i tamo sljediti intuiciju da me vodi i tako dalje.
cyclops
...u zadnje vrijeme na neki neobjašnjiv način znam što ljudi misle odnosno na šta ciljaju, e sad još neke takve sposobnosti su možda efekt 3. oka, a možda i mog mirnog stanja uma i tijela jednostavno drugačiji sam pa možda primjetim te vibracije zbog toga jer nisam pod stresom nisam ljobomoran, pohlepan itd...

Inače radim na tome obavjestiti ću sve čim stignem jer ono gore što sam napomenuo širenjem ljubavi i dobrote pomažete u principu samom sebi sunny
[Vrh] Go down
http://www.solarni.korisnik.com/
elvira

elvira


Broj postova : 22
Join date : 03.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 1:26 pm

Cao Bratic,

Drago mi je citati tvoj post i saznati da si tako daleko dogurao. Poslije ovih nekoliko oblacnih mjeseci, bice dovoljno sunca da zavrsis uspjesno proces.
Drago mi je zbog blagodati koje si prepoznao da se bude u tebi. Stim nam dajes nadu da ce se tako nesto i u nama promijeniti. Samo nastavi i obavjestavaj nas o novim finim stvarima koje ti se desavaju. Tim ces nama a i onima koji se jos dvoume, dati stimulans da krenu sa sungazingom.

Ja sam trenutno na 14 min. sunny
[Vrh] Go down
Sponsored content





SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 16 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici
[Vrh] 
Stranica 16 / 19.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next
 Similar topics
-
» solarna joga
» Solarna joga i Tehta terapija
» Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com :: DUHOVNOST :: Solarna Joga-
Forum(o)Bir: