Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com

Svjetlost Online Portal posvećen je razvoju svijesti i cjelovitom pristupu življenju.
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio

Go down 
+2
ajam
Admin
6 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin



Broj postova : 31
Join date : 04.11.2008

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimepon sij 12, 2009 11:34 pm

Danas je emitiran 1. dio o HRM-u unutar emisije "Na rubu znanosti"...slj. ponedeljak bit ce emitiran 2. dio

Na rubu znanosti
HTV2 12.01.2009. 18:35
Naslov epizode: Hira Ratan Manek, solarna joga (1.dio)
Hira Ratan Manek je čovjek koji živi samo od sunca. Nisu to tek prazne priče, iza njega su stotine dane tijekom kojih se podvrgnuo nadzoru lječničkih timova tijekom 24 sata. Nako što je dokazao svoju stvar i pružio znanstvene dokaze da solarna joga (danas je zovu i sun-gazing ili zurenje u sunce) funkcionira, Hirachand Ratanshi ili Hira Ratan Manek krenuo ju je podučavati po svijetu. Put ga je doveo i u emisiju Na rubu znanosti, prvu od dvije posvećene toj neobičnoj pojavi.

Voditelj: Krešimir Mišak
Uloge: Krešimir Mišak
[Vrh] Go down
https://svjetlost.forumcroatian.com
ajam




Broj postova : 1
Join date : 14.01.2009

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: lijepi pozdrav!   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimesri sij 14, 2009 10:44 am

tek nedavno sam čula za solarnu jogu, zanima me gdje ili kako se može naučiti i kako u zagrebu prakticirati solarnu jogu kad nema sunca? sunny
[Vrh] Go down
monika




Broj postova : 1
Join date : 14.01.2009

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimesri sij 14, 2009 3:03 pm

zanima me ima li netko tocne podatke,sve vezano uz solarnu jogu?
ili gdje se to moze naci?jer nikakva knjiga ne postoji a ne mozes se osloniti na net jer tko zna kakvi ljudi pisu i jel to uopce tocno..
[Vrh] Go down
Apsolut

Apsolut


Broj postova : 23
Join date : 19.11.2008
Lokacija : MATRIX

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimesri sij 14, 2009 7:55 pm

monika je napisao/la:
zanima me ima li netko tocne podatke,sve vezano uz solarnu jogu?
ili gdje se to moze naci?jer nikakva knjiga ne postoji a ne mozes se osloniti na net jer tko zna kakvi ljudi pisu i jel to uopce tocno..

evo literature:

ovo pročitati obavezno (o hira ratan maneku i cjelom procesu, zanimljivosti):
http://rapidshare.com/files/136243626/Objed_od_Sunca.pdf

a ovo je knjiga o hranjenju pranom (još naprednije tehnike energiziranja):
http://rapidshare.com/files/136236050/Ziveti_od_svetlosti.pdf

za više informacija googlaj;
jer ako neiskopaš barem tonu kamenja, nikad nečeš nači ni jedan biser

i zapamti; VELIKI SKEPTIČARI NAKRAJU PRESTANU VJEROVATI I U VLASTITO POSTOJANJE!


Zadnja promjena: Apsolut; ned oľu 15, 2009 3:59 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
frontero




Broj postova : 3
Join date : 18.01.2009

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Pozdrav!   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimened sij 18, 2009 1:33 pm

Bok Apsolut i naravno svima na forumu.
Nedavno sam čuo za solarnu jogu i isprintao si materijale koje sam našao na net-u.
Kako tamo navode počinje se sa 10 s dnevno prvog sata izlaska tj. posljednjeg sata pred zalazak sunca. Svaki dan se vrijeme gledanja u sunce povećava za 10 s. Vrijeme potrebno jest 270 dana.
Pošto bi uskoro počeo sa tom tehnikom, reci mi iz iskustva kada je nabolje krenuti ( ja mislim krenuti u 2 ili 3 mjesecu kada počne biti više sunčanih dana) i daj neke dobre savjete ako misliš da ih ima.
hvala, pozdrav!!!
[Vrh] Go down
Apsolut

Apsolut


Broj postova : 23
Join date : 19.11.2008
Lokacija : MATRIX

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimened sij 18, 2009 5:45 pm

cheers Dobrodošao u sunčanu budučnost frontero cheers

Kada krenuti? ... moja najtoplia preporuka, još danas!
Stvar je naime u sljedečem; intenzitet sunčevog zračenja ovisi o kutu udara istog u tlo.
Tako da je 11. 12. 1. i 2. mjesec dakle 4mj. oko zimskog solsticija potpuno bezopasno
golim očima gledati direkno u sunce u bilo koje doba dana, čak i onoma koji tek počinju tu praksu.

Po svim ostalim pitanjima poželjno je striktno se pridržavati HRM ograničenja, barem
prvih par mjeseci dok oči ne ojačaju.

...takođe pogledaj susjedni post "SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici"
Tamo >leoserp< izlaže, nekoliko njemu osobno važnih preporuka s kojima se i ja slažem

Veoma važno je napomenuti da; SVAKA DUHOVNA PRAKSA, MENTLNA VJEŽBA ILI
TEHNIKA RADA NA SEBI, U ODREĐENOM POSTOTKU UTJEČE NA USPJEH SOLARNE JOGE.
PRILIKOM KOMBINIRANE PRIMJENE NEKIH VRSTA MEDITACIJE SA SOLARNOM JOGOM
DOLAZI DO SPONTANOG OBOSTRANOG POVEČANJA EFIKASNOSTI I DO NEKOLIKO PUTA

(ima još puno toga ali neda mi se više pisat. više o svemu, kad budem imao više vremena)

svjetlost s vama
[Vrh] Go down
frontero




Broj postova : 3
Join date : 18.01.2009

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimened sij 18, 2009 9:21 pm

Hvala na savjetima, korisni su... pozdrav!!!
[Vrh] Go down
Searcher




Broj postova : 1
Join date : 20.01.2009

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimeuto sij 20, 2009 10:05 pm

Apsolut je napisao/la:

evo literature:

ovo pročitati obavezno (o hira ratan maneku i cjelom procesu, zanimljivosti):
http://rapidshare.com/files/136243626/Objed_od_Sunca.pdf

a ovo je knjiga o hranjenju pranom (nema veze sa gledanjem u sunce):
http://rapidshare.com/files/136236050/Ziveti_od_svetlosti.pdf

Zahvaljujem se na ispravljenim linkovima!


Zadnja promjena: Searcher; pet sij 23, 2009 6:40 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Apsolut

Apsolut


Broj postova : 23
Join date : 19.11.2008
Lokacija : MATRIX

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimeuto sij 20, 2009 10:48 pm

Sory...

...evo editirao sam...

...probaj sad!!!
[Vrh] Go down
Apsolut

Apsolut


Broj postova : 23
Join date : 19.11.2008
Lokacija : MATRIX

Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitimečet sij 22, 2009 3:15 pm

Searcher; pliz editiraj citirane linkove, da nebi neko kliko ono što neradi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Empty
PostajNaslov: Re: Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio   Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Svjetske turneje i vijesti od Hira Ratana Maneka
» SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici
» solarna joga
» Solarna joga i Tehta terapija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com :: DUHOVNOST :: Solarna Joga-
Forum(o)Bir: